Mavi Mürekkep Damlaları – Mümin Bilgin…

Sizi Tanıyabilir Miyiz ?

Sakarya’nın Hendek ilçesinin Kazımiye Köyünde 1991 yılının soğuk Ocak ayının 15’inde Salı günü, o tarihlerde devam eden Körfez Savaşının en sıkıntılı zamanlarında dünyaya gelmişim.  Mübadele döneminde 1928 yılında gelen Selanik göçmeni bir ailenin son üyesiyim.

Başkentte, üniversite eğitimiyle birlikte 11 yıldır yaşamaktayım. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 7 yıldır kamu görevlisi olarak çalışmaktayım.  İş dışında kalan zamanlarımda kimsenin bilmediği, görmediği doğal ve tarihi güzellikleri tanıtmak amacıyla yurtiçine gezi planları yaparak insanlara gezmenin özgürlüğünü tanıtmaya çalışmaktayım.

Şiirle Tanışıklığınız Nasıl Oldu ?

Şiir yazmak, benim için küçük yaşlardan itibaren bir tutkuya, sıkıldığımda beni dinleyen vefalı bir dostta, derdimi anlattığım sevgiliye dönüşmüştür. Şiir alanına yoğunlaştığım zaman üniversite yıllarına denk gelse de lise yıllarında yazdığım hikâyeler birçok gazete ve dergide yayınlanmıştır. Üniversite yıllarında yerel bir haber sitesinde iki yıl boyunca hem şiirlerim hem de gündeme dair makalelerim yayımlanmıştır. Geçen sürede yazmaya bir dönem ara versem de hiçbir zaman bırakmayarak kitaplaştıracak kadar şiirlerim ve sözlerim birikti. İçinde bulunduğumuz salgın döneminde şiir kitabımın hazırlanması ve basımı işine başladım.

Şiir Kitabınızdan Bahsedebilir Misiniz ?

Şiir kitabım Mavi Mürekkep Damlaları (Eylülde Gel) 64 adet özgün şiirden ve 16 adet özgün sözden oluşmaktadır. Kitabın kapak tasarımı tamamen şahsıma ait olup kitabın kapak tasarımı üzerinden daha sonra çıkarmayı düşündüğün kitabımın devamı niteliğinde olacak diğer şiir kitaplarımla birlikte görsel bir hikâye anlatmayı düşünüyorum.  Bir gün şiir yazarken elimdeki kalemin mürekkebinin damlalar halinde yere akmasından esinlenerek kitabıma mavi mürekkep damlaları ismini verdim. Kitabın arka kapağında bulunan Eylülde Gel adlı şiirim kitabımın tanıtım şiirini oluşturmaktadır.

Okuyucular, şiirlerimde ulaşılmazlık duygusunun eşliğinde yaşanmışlığın izinlerini takip ederek varılmak istenen, özlenen durağa yolculuğu bulacaktır. Bu yolculuk, sabır isteyen ve çetin bir serüven olduğundan ilk mola yerine kadar geçen sürede Mavi Mürekkep Damlaları (Eylülde Gel) şiir kitabımı anlattım. Bundan sonra ikinci ve üçüncü mola yerinde buluşana kadar şiirlerimin o serinletici gölgesine okuyucularımı davet ediyorum.

Bu yazı Kitap Tanıtımları... kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.