Birsen SARIGÜL – Girdap

Birsen Hanım Merhaba. Sizi kısaca tanıyabilir miyiz ?

1979 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi matematik bölümü mezunuyum. Bir özel okulda matematik öğretmeni olarak görev yapıyorum. Ve matematik benim için bir aşk , öğretmek ise bambaşka bir haz.

Şiirle tanışıklığınız ne zaman oldu ?

Mutluluğumu ya da hüznümü kağıda döktüğümde rahatladığımı hissettiğim zamanlar 17-18 li yaşlarımdı sanırım. Ve bu bir alışkanlık haline dönüştü bir süre sonra .

22 Yaşımdan sonra ise herhangi bir anda bulduğum kağıt ve kalemle ne yazdığımı bilmeden – bazen biriyle sohbet anında – bazen yolculukta – bazen yürüyüş yaparken – yazma ihtiyacı hissettim. Bir gün okudum yazdıklarımı, çok kafiyeli olanlar da vardı , şiir gibi dedi okuttuğum fikir aldığım herkes . Yazdığım gibi kalması önemliydi benim için , çünkü tamamen duygularımı , o anki hislerimi yansıtıyordu . Fakat şöyle özel bir durum var ki yazdığım hiçbir yazıyı o an okumadım günler , haftalar sonra okudum hep . Zaman içerisinde beni yüreklendiren kitap çıkarmam gerektiğini söyleyenler olsa da , zaman bulamadım. Ta ki karantina günlerine kadar. O günlerde uzun uzun evde kaldığımda tek tek okuma fırsatı buldum ve kitaplaşması için harekete geçtim . Fakat yazdıklarımı kitap haline getirirken anlamı bozmayan hiçbir şeyi değiştirmedim , duygularım yazdıgım andaki gibi kalsın diye.

Ve ilham geldikçe yazmaya devam edeceğim.

Şiir kitabınızdan bahseder misiniz biraz ?

Girdap adlı şiir kitabımda , aşk – sevgi – hüzün – aile – ve doğa sevgisine dair her şeyi bulabilirsiniz.

Hepimiz kendimizi bazı duyguların girdabına kaptırıyoruz zaman içinde , kitabımın isminin girdap olması da tesadüf değil , ilham geldiğini bana farkettiren ilk şiirim içinde girdap kelimesinin de geçtiği ve kitabımda ilk sırayı verdiğim şiirdi .

Umarım duygularım okuyan herkese aynı şekilde ulaşır . Bu kitabı çıkarmam konusunda öncü olan ve destekleyen sevgili öğrencim Sude Naz Akbulut a da yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla

Bu yazı Kitap Tanıtımları... kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.